PSYCHOLOG / PEDAGOG

Drodzy Uczniowie!

Nie wiemy kiedy wrócimy do szkoły, ale nawet jeśli szkoła przestanie działać zdalnie - nasz fizyczny gabinet nieprędko wróci do użycia ze względu na termomodernizację. Dlatego postanowiłyśmy stworzyć kolejny kanał naszych spotkań - taki wirtualny gabinet, w którym będziemy Wam proponować różne ćwiczenia. Zachęcamy do udziału, a jeśli chcecie podzielić się refleksjami po tych ćwiczeniach, możecie się do nas odzywać na Librusie lub teamsach.

Pozdrawiamy!

Magdalena Kacała - pedagog

Aleksandra Milczarek - psycholog

Znajdź swoje miejsce

21 kwietnia 2020

Pierwsze ćwiczenie jest pewnym wstępem do kolejnych.

W czasie kwarantanny, kiedy szkoła i wszystko inne przeniosło się do domów - może być trudno oddzielić od siebie czas pracy i odpoczynku. Często pomocne w podobnych sytuacjach jest zadbanie o przestrzeń dla obu tych rzeczy. Dlatego dziś chciałam Wam zaproponować znalezienie sobie takiego “swojego miejsca”, które będzie przeznaczone tylko do odpoczynku i przyjemności. Może to być łóżko, może balkon, albo chociażby wygodne krzesło, które na czas odpoczynku ustawiacie w innym miejscu niż zazwyczaj. Niech to będzie miejsce, w którym będziecie spędzać czas w przyjemny dla Was sposób albo robić ćwiczenia, proponowane przez nas (ale o tym w kolejnych wpisach).

Pamiętajcie, że od tego tygodnia możecie już samodzielnie wychodzić na zewnątrz, więc takim miejscem może być też trawnik w parku lub droga w lesie.

Pozdrawiam Was

Aleksandra Milczarek - psycholog

Drodzy Uczniowie i Rodzice

Cały czas jesteśmy dla Was dostępne. "Słuchamy”/czytamy, wspieramy i odpowiadamy na pytania. Zajmujemy się też koordynacją zdalnej nauki. Istnieje możliwość kontaktu telefonicznego.

Jesteśmy dostępne m.in. za pośrednictwem poczty elektronicznej i dziennika elektronicznego.

pedagog.plsp@gmail.com